Ekipno državno prvenstvo Slovenije U12 in U14

To soboto in nedeljo je v Mariboru potekalo ekipno državno prvenstvo Slovenije za dečke in deklice v kategoriji U12 in U14.
Zadnje tekmovanje pred poletnim premorom je bilo za naše atlete ponovno zelo uspešno. Med vsemi Slovenskimi klubi (katerih je v Sloveniji več kot 60) smo osvojili končno 8. mesto. Najbolj pa so se izkazali fantje U12, ki so osvojili ekipno 6. mesto, kljub temu, da so prav vsi v tej kategoriji leto mlajši od dovoljene starostne meje.
Med posamezniki so najbolj izstopali:
  • Erik Kampuš: 2. mesto v teku na 1000m, 3. mesto v teku na 60m in 4. mesto v teku na 200m,
  • Patrik Pravdič: 2. mesto v teku na 200m, 3. mesto v teku na 60m in 4. mesto v skoku v daljino,
  • Zala Jagodič: 2. mesto v suvanju krogle in 3. mesto v metu vortexa,
  • fantovska štafeta U14 v teku na 4x100m v postavi: Vid Podjavoršek, Elias Mulec, Blaž Fošnarič in Erik Kampuš.
Zelo blizu zmagovalnemu odru sta bila tudi: Maks Grager v hoji na 100m (4. mesto), Elias Mulec v teku na 60m ov. (6. mesto) in v skoku v višino (5. mesto).
Iskrene čestitke tudi vsem ostalim, ki so v veliki večini izboljšali svoje osebne rekorde!