Atletski pokal Slovenije

Danes je v Kopru potekal Atletski pokal Slovenije za kategorijo U16. Za nami je odlično tekmovanje, na katerem so bili izboljšani vsi osebni rekordi, le za nekaj centimetrov pa tudi zgrešena kolajna v suvaju krogle.

Najbolje se je odrezala Hanna Džabiri, ki je s sunkom dolgim 9,72 metra zasedla odlično 4. mesto. Med najboljših 8 se je uvrstil tudi Liam Kraner, ki je kopje vrgel 21,16 metra. V teku na 100m sta nastopili Živa Požauko, ki je s časom 13.63 zasedla 37 mesto in Zoja Zupan, ki je isto razdaljo pretekla v 14.96 sekundah. Uroš Pešec je nastopil v teku na 300m in razdaljo pretekel v 51.07 sekundah. Maya Hodl je nastopila v teku na 300m ovire in s časom 58.49 postavila nov osebni rekord. Dekleta v postavi Živa Požauko, Maya Hodl, Zoja Zupanc in Hanna Džabiri so nastopile tudi v štafeti 4x300m in s časom 3:12.95 za 8 sekund popravile klubski rekord.